Nylonowe pończochy samonośne i do pasa

Bez wątpienia rajstopy i pończochy mają pełnić rolę praktyczną – chronią nogi przed chłodem oraz pozwalają zamaskować ich drobne niedoskonałości. Natomiast większości kobiet zależy również na tym, żeby ich bielizna była jak najbardziej atrakcyjna.

Pończochy są na pewno kobiece i seksowne, zwłaszcza jeżeli mają szew z tyłu na środku lub są to kabaretki. Niektóre panie wybierają wyjątkową bieliznę, żeby zrobić wrażenie na swoich ukochanych, inne po prostu pewniej się czują, kiedy wiedzą że mają pod ubraniem ładne rzeczy. Jeśli chodzi o pończochy najczęściej są one nylonowe lub ze stretchu, ale mogą być też jedwabne. Ponieważ sięgają one do połowy uda potrzebne jest jakieś rozwiązanie powodujące, że nie będą się zsuwać z nogi. Można używać pasa do pończoch. Posiada on specjalne paseczki z zakończeniami umożliwiającymi przypięcie pończoch. Są również gorsety z takimi paseczkami. Nie da się ukryć, że kobieta w koronkowym gorsecie i jedwabnych pończochach wygląda wyjątkowo i na pewno zrobi wrażenie na każdym mężczyźnie, jeśli tylko będzie chciała pokazać mu się w takiej bieliźnie.

Natomiast można też wybrać pończochy samonośne. Niektóre są zrobione ze specjalnych włókien, które sprawiają że rajstopy mają właściwości przeciwżylakowe. Ponieważ uciskają one wówczas lekko nogi, to jednocześnie lepiej się na nich trzymają. Oczywiście bardzo ważne jest też samo wykończenie, które powinno być dość szerokie. Oczywiście może być ozdobne, na przykład koronkowe. Kupując pończochy trzeba podjąć decyzję nie tylko odnośnie tego czy mają być samonośne czy do pasa oraz jakiego mają być koloru. Głównym problemem może być wybór rozmiaru. Ponieważ pończochy nylonowe nie są elastyczne ważne jest, żeby naprawdę dobrze je dobrać. Na pewno powinny odpowiednio leżeć na stopie oraz sięgać od 2/3 do 3/4 wysokości uda. Są również pończochy typu stretch, które są podzielone na trzy grupy S, M, L i można przyjąć, że każdy z nich obejmuje trzy rozmiary – od 38 do 36. Kiedy kupi się pierwsze pończochy trzeba jeszcze nauczyć jak się je zakłada i zapina. Należy najpierw je zwinąć, nasunąć na stopę i potem naciągać na nogę. Natomiast aby „żabki” przymocowane do paseczków przy pasie chwyciły pończochy muszą być one na pewno dostosowane do tego. Pończochy samonośne są do tego za grube.