Ciepłe rajstopy bawełniane i z mikrofibry

Jesienią i zimą, pomimo chłodu, wiele pań chodzi w spódnicach. Na szczęście dostępne są odpowiednio ciepłe i całkowicie kryjące nogi rajstopy, dzięki którym można spokojnie nosić spódnice czy sukienki, nawet kiedy temperatura jest już naprawdę niska.

Na chłodne dni i wieczory na pewno bardzo odpowiednie są rajstopy w bawełny. Niewielki dodatek lycry powoduje, że są one nieco elastyczne i ładnie dopasowują się do nóg. Oczywiście tego typu rajstopy są znacznie bardziej trwałe od tradycyjnych cienkich, które bywają nawet wręcz jednorazowe. Rajstopy bawełniane bardzo dobrze się pierze i szybko wysychają. Są one odpowiednie dla kobiet, nastolatek i dziewczynek. Bawełniane rajstopy dziecięce mają zwykle wesołe i żywe kolory. Starsze dziewczęta i panie wybierają już raczej ciemne kolory, które jednocześnie wysmuklają nogi. Dużą zaletą bawełnianych rajstop jest to, że są one zrobione głównie z naturalnych włókien i dzięki temu dają przyjemne ciepło bez efektu odparzania czy pocenia.

Ciepłe i wygodne są również rajstopy z mikrofibry. Odkąd zaczęto je produkować lycra cieszy się coraz mniejszym powodzeniem, zwłaszcza podczas chłodnych miesięcy. Chodzi między innymi o to, że z mikrofibry można zrobić odpowiednio grube rajstopy.  Chronią one przed zimnem zarówno nogi, jak i okolice intymne, które w spódniczce są bardziej narażone na działanie zimna czy nawet mrozu. Oczywiście dostępne są one w różnych rozmiarach. Poza tym można kupić tego typu pończochy, podkolanówki i skarpetki. Ciekawostką jest to, że rajstopy z mikrofibry mają także różne grubości i jest to odpowiednio zaznaczona na opakowaniu – od 5 DEN do 250 DEN. Warto dodać, że są one naprawdę miękkie i przyjemne dla skóry. Podobnie jak w przypadku rajstop bawełnianych najczęściej wybierane są kolory ciemne – czerń, brąz, zieleń, granat. Dobrze jest jednak mieć na uwadze, że obecnie bardzo modne są rajstopy wzorzyste oraz kolorowe. Być może nie wypada ich zakładać do pracy czy na spotkania biznesowe, ale na imprezę czy spotkanie z przyjaciółkami jak najbardziej. Dzięki nim można stworzyć oryginalną i wesołą kreację, nie ryzykując przeziębieniem.