Modne rajstopy wzorzyste

Rajstopy i pończochy na eleganckie okazje powinny być raczej gładkie, natomiast w nieco luźniejszych okolicznościach można zaszaleć z różnymi wzorami. Modne są również rajstopy w żywych kolorach. To bardzo ciekawy dodatek do oryginalnego stroju.

Wzorami mogą być ozdobione zarówno cienkie, jak i grubsze rajstopy. Na tych cieńszych pojawiają się motywy w tym samym kolorze – kropeczki, zygzaki czy siateczka. Bardzo szykownie wyglądają rajstopy oraz pończochy koronkowe. Natomiast jeśli chodzi o nieco cieplejsze rajstopy mogą mieć one różnokolorowe wzory. Warto pamiętać o tym, że aby ozdabiać nogi kwiatami, kropkami, kryształkami czy figurami geometrycznymi trzeba mieć odpowiednią sylwetkę. Chodzi o to, że tego typu wzory nie wydłużają, ani nie wyszczuplają raczej nóg i osoby przy kości mogą wyglądać w nich mało atrakcyjnie. Kolejna dobra rada to łączenie wzorzystych rajstop z gładkimi ubraniami. Jeśli wzory kwiatowe pojawią się na wszystkich częściach garderoby, a na dodatek będą w nieco innym stylu nie będzie to wyglądało zbyt gustownie. Natomiast jeśli ktoś chce koniecznie założyć spódniczkę w kratę, a do niej jakieś ciekawe rajstopy może wybrać coś w ciekawym kolorze, ale koniecznie gładkiego. Bardzo dobrze wyglądają połączenia kilku dodatków w tym samym intensywnym kolorze, na przykład rajstop, apaszki i bransoletki.

Różnego rodzaju wzory pojawiają się też często na rajstopach i podkolanówkach dziecięcych. Mogą to być różne zwierzątka, kolorowe paski, serduszka, grochy albo oczywiście kwiatuszki. Ich wybór zmienia się z wiekiem. Często bywa tak, że nastolatki rezygnują już całkowicie ze wzorzystych rajstop i wracają do nich dopiero po kilku latach. Odkrywają wtedy, że dzięki zakładaniu rajstop w różnych kolorach i wzorach ta sama spódnica, sukienka czy szorty mogą wyglądać zupełnie inaczej. Rodzaj wzorków może też nadawać określony charakter danej kreacji. Jeśli są to serduszka lub wzory kwiatowe całość wygląda słodko i romantycznie, natomiast jeśli geometryczne zygzaki to zwariowanie i zabawnie. Możliwości jest mnóstwo. Wystarczy tylko odrobina fantazji i ewentualnie odwagi. Wzorzyste rajstopy mogą wyglądać nieco ekstrawagancko, dlatego trzeba zwracać uwagę kiedy i gdzie na pewno wypada je założyć.