Eleganckie pończochy na ślub, wesele, studniówkę

Na różne specjalne okazje kobiety wybierają nie tylko atrakcyjne kreacje, ale także bieliznę. Jej elementem często bywają pończochy. Świadomość że ma się pod ubraniem coś wyjątkowo atrakcyjnego dodaje zwykle pewności siebie.

Eleganckie pończochy są na pewno bardzo odpowiednie dla panny młodej, zwłaszcza jeśli ślub i wesele odbywa się latem. Bez wątpienia kobiecie, która idzie do ślubu wypada założyć coś na nogi, tym bardziej że zwykle ma też pełne buty. W rajstopach może jej być za gorąco i właśnie dlatego pończochy sprawdzą się idealnie. Najczęściej są białe i wykończone ładną koronką. Trzeba się tylko zastanowić czy mają to być rajstopy przypinane do pasa czy samonośne, a może z podwiązkami. Podczas niektórych wesel panna młoda rzuca własne podwiązką zamiast bukietu, by los wskazał kolejną kobietę, którą czeka ślub. Oczywiście ślubne pończochy powinny być z wysokiej jakości materiału, najlepiej bawełniane. W końcu panna młoda powinna w nich przetańczyć całą noc. Cieniutkie białe lub cieliste pończochy są idealne na ślub i wesele, które odbywa się w ciepły dzień. Co jednak jeżeli para pobiera się jesienią lub zimą. Czy panna młoda może założyć cieplejsze rajstopy kryjące? Wielu projektantów mody i stylistów uważa, że ślubne pończochy mogą być nie tylko grubsze, ale nawet kolorowe. Wygląda to ciekawie na pokazach mody, ale czy któraś z pań zdecydowała by się faktycznie na niebieskie czy zielone pończochy do białej sukni?

Oczywiście są też inne okazje, na które panie zakładają szykowne suknie i pod spód pończochy. Mogą być one wówczas przypięte do wyszczuplającego gorsetu. Najczęściej bywa tak, że dziewczyna ubiera eleganckie pończochy po raz pierwszy na studniówkę. Wcześniej są to ewentualnie ciepłe i kolorowe pończochy noszone na cienkie rajtki. Natomiast ponieważ studniówka to pierwszy prawdziwy bal, a także symbol zbliżającej się dorosłości nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod suknię wieczorową zamiast zwyczajnych rajstop założyć właśnie pończochy. Zwykle są one czarne, ze stretchu lub nylonu.