Rajstopy antycellulitowe, pończochy przeciwżylakowe

Pośród różnego rodzaju rajstop i pończoch istnieje wiele propozycji, które są ładne i praktyczne. Można tu wymienić na przykład rajstopy w sprayu, pończochy bez palców czy też produkty zdrowotne lub uciskowe. Chodzi o to, że wiele pań ma problemy z cellulitem lub z żylakami, a odpowiednie rajstopy mogą być pomocne.

Dość często rajstopy, które mają zwalczać cellulit lub zapobiegać jego powstawaniu od razu modelują ciało, podobnie jak specjalne rajstopy wyszczuplające. Skoro są to rajstopy uciskowe, to powodują że nogi wydają się bardziej jędrne i smuklejsze. To samo może dotyczyć brzucha i pośladków. W ten sposób jednocześnie maskuje się mankamenty swojej figury i walczy z problemami dotyczącymi wyglądu skóry. Jest to zarazem rodzaj bielizny i produkt medyczny. Większość tego rodzaju rajstop robiona jest w specjalny, wyjątkowo trwały sposób. Mają odpowiednią mikrosiateczkę oraz wzmocnienia na palcach i piętach. Można zakładać je wiele razy i nie powinny ulegać zniszczeniu, zużyciu ani uszkodzeniu. Jest to bardzo ważne, bo aby ich lecznicze działanie było skuteczne warto nosić je jak najczęściej. Ponieważ bardzo dobrze leżą na nogach, doskonale się prezentują, wyszczuplają sylwetkę, a do tego można je kupić w rożnych kolorach. Są to idealne rajstopy na przyjęcia, śluby czy wesela.

Bardzo często działanie antycellulitowe jest połączone z efektem przeciwżylakowym. Natomiast aby leczyć żylaki wystarczające są pończochy. Najważniejsze aby były zdrowotne. Dzięki odpowiedniej sile ucisku na nogi ich działanie przypomina masaż pobudzający krążenie. Zmniejszeniu ulega także opuchlizna i bóle nóg. Wysokiej jakości materiały stosowane do produkcji rajstop i pończoch przeciwżylakowych powodują, że nie ma uczucia zbyt dużego ściskania. Ucisk jest stopniowany. Tak naprawdę kobietą, które mają tendencje do żylaków zaleca się noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych przez cały dzień. Można to traktować wręcz jako rodzaj terapii, przy czym od razu załatwia ona różne inne praktyczne rzeczy – walkę z cellulitem, efekt wyszczuplenia oraz konieczność założenia czegoś na nogi. Tego typu rajstopy i pończochy są nieco droższe od zwyczajnych, ale należy pamiętać, że spełniają one jednocześnie funkcje lecznicze. Poza tym są bardzo trwałe.